Bugün 13 Agustos 2022, Cumartesi
 
 
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
    Y. Mimar Serhat Bil
   

Şirketimizin kurucusu Serhat Bil 1963 yılında Ankara'da doğmuştur.

İlk, orta ve lise öğrenimini T.E.D. Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra 1986 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Fakültesinden (M.S.Ü.) Yüksek Mimar olarak mezun olmuştur. Öğrencilik döneminde Mimarlık ofis ve şantiyelerinde çalışmış, Arkeolojik kazılarda görev almıştır.

Tuzla Piyade okulunda birçok askeri Mimari proje ve uygulama çalışması yaparak 1988 yılında yedek subaylık görevini tamamlamıştır Mezuniyetinden sonra, MESA İnşaat A.Ş. ve KONUT İnşaat A.Ş. firmalarında çalışmış, 1989 yılında S.B. Mimarlık ofisini kurmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kolejliler Spor kulübünde başladığı Voleybol yaşamını, eğitimi için geldiği, İstanbul'da Altınyurt Spor Kulübünde devam ettirmiş, Dağcılık, bisiklet ve fitness sporları ile ilgilenmiştir. Her fırsatta ülke içi ve dışında özel parkurlarda Trekking yapmaktadır. 2009 yılında faaliyete geçen Hasal Spor kulübünün Eskrim (Flore) şubesi kurucularındandır. Birleşik Aikido Organizasyon okulları Erenköy Dojosunda Shodan derecesiyle Aikido çalışmaları yapmıştır. Karakalem ve Suluboya resim çalışmaları yapmaktadır.

Serbest Mimarlık dışında, Yıldız T.Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde haftanın belli günlerinde Öğretim Görevlisi olarak hizmet vermektedir.


     
     
     
       
S - B Mimarlık İnşaat Dekorasyon San. Ve Tic. Ltd. Şti.    
Kadirağa Sok. Eseri Apt. No:31/2 34728 Caddebostan      
İstanbul TÜRKİYE      
T 90 216 385 47 78      
F 90 216 386 47 29      
info@sbmimarlik.com     Tüm Hakları Saklıdır.© 2011